Dlaczego profilaktyka jest ważna?

lunazyna-unikalne-wlasciowo

Jakie czynniki mają największy wpływ na zachowanie dobrego zdrowia w obecnych czasach? Czynniki, które są bezpośrednimi sprawcami chorób cywilizacyjnych i nowotworów są obecnie znane. Warto jednak jednym tchem je wymienić: uboga w związki odżywcze dieta, palenie, nadużywanie alkoholu, siedzący tryb życia i życie w nieustannym stresie. Ważnym czynnikiem jest brak nawyku korzystania z badań profilaktycznych, które bardzo często wykazują początki poważnych chorób. Na wczesnym etapie organizm przy pomocy drobnych korekt w stylu życia jest w stanie sam się wyregulować i powrócić do doskonałej kondycji. Mamy też skłonność ignorować nietypowe objawy pojawiające się w naszym samopoczuciu. To właśnie one są początkiem zachwiania równowagi w organizmie.

Coraz młodsi ludzie chorują na nowotwory

Ogromna liczba nowotworów jest wynikiem długotrwałego powstawania uszkodzeń w DNA. Proces jest powolny, trwa latami a drobne na ogół zmiany powodują, że komórki w pewnym momencie zaczynają się dzielić i rozwijać w sposób, który jest nieprzewidywany i niełatwo go ograniczyć. Gdy w organizmie jest względna równowaga on sam potrafi wydalić powstające toksyny, które przyczyniają się do blokad i zakłóceń w funkcjonowaniu poszczególnych narządów.

To my musimy zdecydować się na zdrowie

Poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania naszego organizmu i wnikliwa samoobserwacja mogą być początkiem powrotu do zdrowia. Choroby powstają z nawarstwiających się, działających równolegle czynników. Zmieniając jeden z czynników, który spowodował powstanie choroby możemy zmniejszyć dalszą degradację. Właśnie taka decyzja może być początkiem wyjścia z choroby.

Co warto dla siebie zrobić

Naukowcy zajmują się tematem powstawania chorób od dziesięcioleci, badania trwające dekadę dają dość proste rozwiązania. Warto przestrzegać pewnych zasad aby wydłużyć swoje życie. Pamiętać aby nie przebywać w pozycji siedzącej więcej niż 6 godzin, nie przejadać się, zadbać o codzienną porcję warzyw i owoców, codziennie spotykać się z przyjaciółmi, zapewnić sobie 7-8 godzin snu, chwile dużego stresu równoważyć chwilami relaksu. Dbać o siebie jak potrafimy dbać o osobę, w której jesteśmy zakochani.

Postaw na medycynę przyszłości

Medycyną przyszłości powoli staje się profilaktyka. To właśnie badania profilaktyczne wskażą  niedobory witamin i minerałów w naszym organizmie. Braki konkretnych związków bezpośrednio przyczyniają się do powstawania bardzo poważnych chorób z psychicznymi włącznie. Uzupełnienie braków stopniowo doprowadza organizm do równowagi i dobrego samopoczucia.

Oprócz witamin i minerałów w procesie zapobiegania nowotworom ważne są peptydy przeciwnowotworowe pochodzenia roślinnego. Jednym z rewolucyjnych profilaktycznych preparatów jest lunazyna zawierająca 44 cenne aminokwasy. Lunazyna stosowana w profilaktyce chorób nowotworowych poprzez zawarte w niej biopeptydy wykazuje ogromny wpływ na psychofizyczny stan organizmu.